AHCC: Vzácná SUPERPOTRAVINA se SHITAKE v léčbě jedinečných diagnóz!

AHCC komplex (Active Hexose Correlated Compounds)

AHCC má nekonečné možnosti využití a výzkum pokračuje ve zkoumání výhod této sloučeniny získané z podhoubí medicínské houby SHITAKE. Existují průlomové studie o AHCC a o tom, jak zmírňuje symptomy u pacientů s nemocemi, jako je rakovina, srdečně-cévní choroby, poškození jater, infekce, cukrovka a záněty. AHCC není jen lék. Jak SUPERPOTRAVINA podporuje tělo na základní úrovni - imunitě organismu.

Co je AHCC?

Je na houbách založeno nutraceutikum s vlastnostmi, které jsou jasně odlišné od ostatních potravin založených na houbách dostupných na trhu. AHCC jsou sladce chutnající monosacharidy vyráběné z mycelia (podhoubí – vlasu podobné kořenové struktury) medicínské houby shiitake (Lentinus edodes) rostoucích v extraktu rýžových otrub. Samotné rýžové otruby jsou známé svými protivirovými a imunostimulačními efekty. Kvalita kontroly AHCC komplexu je na stejné úrovni jako u léčiv. Při výrobě extraktu AHCC se používá jedinečná metoda, umožňující získat kromě β-glukanů i částečně acetylovaný α-1,4 glukan. Proč je α-glukan tak vzácný? Jedná se o látku s relativně nízkou molekulovou hmotností, díky čemuž se snadno vstřebává, na rozdíl od snadno získatelného β-glukanu s mnohem větší molekulovou hmotností, který se nachází ve většině houbových extraktů na našem trhu.

Složení AHCC

Obsahuje v malém množství různé vitamíny a minerály, přičemž polysacharidy představují 44 procent!

100 gramů AHCC obsahuje:

 • 44 g sacharidů (alfa- a beta-glukany),
 • 37,3 g tuků, 7,2 g proteinů,
 • 0,3 g vitaminu B1,
 • 0,3 g vitaminu B2,
 • 0,3 g niacinu (vitamin B3),
 • 5,7 g vlákniny,
 • 4,5 g minerálů,
 • 550 mg sodíku,
 • 1200 mg draslíku,
 • 1,3 g vody

Používá se na více než 700 klinikách a nemocnicích v Japonsku, především jako pomocná látka zvyšující účinek léčby rakoviny. Lékaři AHCC neváhají využít v tomto medicínském kontextu, protože je zkoumáno stejně jako další tradiční předepisované léky. Kvalita kontroly AHCC je natolik přísná, že by se mělo spíše klasifikovat než licencovaný lék. Výrobce se ale obává, že tato klasifikace by limitovala jeho dostupnost mnoha lidem v Japonsku. AHCC je jednou z přírodních látek, která má univerzální využitelnost. Pravidelně jej vyhledávají i zdraví lidé, kteří jej užívají nejen k léčbě různých chronických civilizačních onemocnění, ale také k prevenci a dlouhověkosti.

AHCC se totiž považuje za SUPERPOTRAVINU. Přestože se nachází v tobolkách, je naprosto bezpečné pro každého, kdo jej užívá, včetně dětí, oslabených seniorů a pacientů, kteří podstupují operaci, jakož i ve veterinární praxi pro zvířata. Houba shiitake je medicínská houba. Uchovávání této houby pro udržování zdraví a dlouhověkosti je součástí japonského tradičního léčitelství. Od vývoje AHCC a od jeho objevení se na trhu uběhly více než tři dekády. Podporuje tělo na základní úrovni – imunitním systému organismu, který je dobrým ukazatelem zdraví celého organismu. Jeho aktivita obepíná všechny ostatní systémy organismu a důvěrně ovlivňuje každý orgán a každý tělesný systém. AHCC má extrémně vysoký imunostimulační účinek: zvyšuje počty T-buněk až o 200 procent, aktivuje imunitní buňky zapojené do “dozoru” – NK buňky a makrofágy, zvyšuje tvorbu cytokinů: TNF-α, gama-interferon, IL-2 a IL-12 , potlačuje imunosupresivní cytokiny TGF-β, zvyšuje Th1/Th2 rovnováhu (buněčná versus humorální aktivita).

AHCC bylo původně vyvinuto k léčbě vysokého krevního tlaku. Dr. Fred Pescatore z Centra pro integrovanou a komplementární medicínu v New Yorku referoval o tom, že AHCC může chránit před stresem způsobujícím vysoký krevní tlak a před poškozením srdce. U pacientů užívajících pravidelně AHCC došlo často k normalizaci a stabilizaci jejich krevního tlaku.

AHCC se úspěšně používá při léčbě rakoviny (játra, prsa, děloha, prostata, žaludeční a střevní trakt, mnohočetný myelom) jako adjuvant podporující účinek chemoterapeutika, jako preventivní činidlo, chránící před vedlejšími účinky cytostatik (chrání organismus před útlumem, redukuje vedlejší účinky léků proti rakovině, obnovuje chuť k jídlu a předchází před ztrátou apetitu). Dále se uplatnilo při léčbě HIV, hepatitidě C, jaterní cirhóze, chronických infekcích, diabetes (snižuje hladinu krevního cukru a glykovaného hemoglobinu), zeleném zákalu. AHCC redukuje záněty a vysoké hladiny CRP. Tyto vlastnosti se využívají při prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Několik studií odhalilo, že AHCC zvyšuje produkci oxidu dusnatého (základní chemický posel, který vyrábí naše tělo ve výstelkových buňkách cév – rozšiřuje cévy, chrání hladké svalstvo cév před škodlivým zúžením). Umožňuje pružnost pro cirkulaci krve při nižším tlaku. Reguluje funkci krevních destiček a chrání před krevními sraženinami. Oxid dusnatý dále redukuje tvorbu tepenných trombů. Prostřednictvím antioxidační aktivity oxid dusnatý snižuje také hladinu cholesterolu. Tedy jde o odlišný mechanismus, kterým AHCC může chránit organismus před kardiovaskulárními chorobami.

Kdo by měl užívat AHCC

Lidé s život ohrožujícími chorobami, s chronickou infekcí, chronickými nebo degenerativními chorobami (rakovina, hepatitida, diabetes, vysoký krevní tlak, autoimunitní onemocnění), lidé s chronickou bolestí, během chřipkového období, vystavení riskantnímu životnímu stylu, infikovaní candidou, stafylokokům, para , herpesem, či ostatními virovými infekcemi).

Správné užívání AHCC

AHCC je čistý přírodní potravinový produkt. Je bezpečný i při vysokém dávkování. Během celé historie užívání AHCC se nereferovalo o žádném vedlejším účinku či o interakci s léky. Naopak, AHCC pomáhalo při úlevě v souvislosti s nepříjemnými vedlejšími účinky léků.

Uvedené dávkování doporučuje Výzkumná asociace pro AHCC na základě zkušeností lékařů, kteří jej předepisují:

 • Při prevenci a udržení dobrého zdraví 1 až 3 gramy denně alespoň 3 měsíce.
 • Ochrany před návratem rakoviny 3 gramy denně dlouhodobě.
 • V průběhu léčby rakoviny 3 až 6 gramů denně.

Ve všech případech se doporučuje, aby se celkové denní množství AHCC rozdělilo a užívalo třikrát denně po jídle. U dětí se dávkování redukuje na poloviční množství v souvislosti s jejich nižší hmotností.

Poznámka: lidé, kteří mají předepsané léky by měli informovat svého lékaře o užívání AHCC pro případ možných synergických efektů.

Pouze jedna jediná firma produkuje AHCC, proto u výsledného produktu nedochází k výkyvům v kvalitě. Existuje velké množství klinických výzkumů AHCC a dat o jeho účinnosti, které mohou být díky výzkumům garantovány.


Autor odborného článku: Prof. Kateřina Horákova, DrSC.,

Literatúra

Spierings, EL; Fujii, H; Sun, B; Walshe, T (2007). „A Phase I study of the safety of the nutritional supplement, active hexose correlated compound, AHCC, in healthy volunteers“. J Nutr Sci Vitaminol 53 (6): 536–539. doi:10.3177/jnsv.53.536.

PMID 18202543.

AHCC Research Association. Summary Book. AHCC Research. [1], July 24, 2009.

Matsui Y, Uhara J, Satoi S, Kaibori M, Yamada H, Kitade H, Imamura A, Takai S, Kawaguchi Y, Kwon A, Kamiyama Y (2002).

„Improved prognosis of postoperative hepatocellular carcinoma patients when treated with functional foods: a prospective cohort study“. J Hepatol 37 (1): 78–86. doi:10.1016/S0168-8278(02)00091-0. PMID 12076865.

Terakawa, N; Matsui, Y; Satoi, S; Yanagimoto, H; Takahashi, K;Yamamoto, T; Yamao, J; Takai, S et al. (2008). „Immunological effect of active hexose correlated compound (AHCC) in healthy volunteers: a double-blind, placebo-controlled study“.

Nutr Cancer 60 (5): 643–651. doi:10.1080/01635580801993280. PMID 18791928.

Fujii H, Nakagawa T: Novel substance having physiological activity, process for producing the same, and use, U.S. Patent Application Publication, Mar 6, 2003.

Spierings, EL; Fujii, H; Sun, B; Walshe, T (2007). „A Phase I study of the safety of the nutritional supplement, active hexose correlated compound, AHCC, in healthy volunteers.“. Journal of nutritional science and vitaminology 53 (6): 536–9.

doi:10.3177/jnsv.53.536. PMID 18202543.

Mach C, Fujii H, Wakame K, Smith J, Evaluation of Active Hexose Correlated Compound Hepatic Metabolism and Potential for Drug Interactions with Chemotherapy Agents, J Soc Integrat Oncol 6(3): 105-109, 2008.

Pescatore Fred, The Science of AHCC, Laguna Beach, CA,2009.

Hyodo I, Amano N, Eguchi K (April 2005). „Nationwide survey on complementary and alternative medicine in cancer patients in Japan“. Journal of Clinical Oncology 23 (12): 2645–54.

doi:10.1200/JCO.2005.04.126. PMID 15728227.

Ghoneum M, et al, Enhancement of NK cell activity in cancer patients by Active Hemicellulose Compound (AHCC) - Adjuvant

Nutrition in Cancer Treatment Symposium, Tulsa, Oklahoma Nov. 6-7, 1992

Terakawa, N; Matsui, Y; Satoi, S; Yanagimoto, H; Takahashi, K; Yamamoto, T; Yamao, J; Takai, S et al. (2008).

„Immunological effect of active hexose correlated compound (AHCC) in healthy volunteers: a double-blind, placebo-controlled trial.“. Nutrition and cancer 60 (5): 643–51.

doi:10.1080/01635580801993280. PMID 18791928.

Burikhanov R, Wakame K, Igarashi Y, Wang S, Matsuzaki S,Suppressive effect of Active Hexose Correlated Compound on Thymic apoptosis induced by dexamethasone in the rat, Endocrine Res 34: 181 – 188, 2000

Gao Y, Zhang D, Sun BX, Fujii H, Kosuna K, Yin Z, Active Hexose Correlated Compound enhances tumor surveillance through regulating both innate and adaptive immune responses, Cancer Immunol Immunother 55(10): 1258-1266, 2006.

Yin Z, Fujii H, Walshe T, Determining the frequency of CD4+ and CD8+ T cells producing IFN-γ and TNF-α in healthy elderly people using flow cytometry before and after active Hexose correlated compound intake.

Wasser S, Weis A, Therapeutic effects of substances occurring in higher Basidiomycetes mushrooms: a modern perspective, Crit Rev Immunol 19: 65-96, 1999.

Matsui Y, Uhara J, Satoi S, Kaibori M, Yamada H, Kitade H, Imamura A, Takai S, Kawaguchi Y, Kwon A, Kamiyama Y, Improved prognosis of postoperative hepatocellular carcinoma patients when treated with functional foods: a prospective cohort study, J Hepatology 37(1): 78-86, 2002

Yanagimoto H, Yamamoto T, Satoi S, Toyokawa H, Yamao J, Kato E, Matsui Y, Kwon A, Alleviating function of health food (AHCC) for side effects in chemotherapy patients, 16th International Symposium of the AHCC Research Association, 2008

Tang J, Du L, Wang T, Song D, Report on a follow-up investigation in cancer patients using AHCC in China, 9th International Symposium of the AHCC Research Association, 2001.

Mukoda T, Sun B, Kosuna K, „Active hexose correlated compound AHCC) protects against cytosine arabinoside induced alopecia in the newborn rat animal model,“ Japanese Journal of Cancer Research 89: 2405, AHCC: Research and Commentary, 2009.

Ritz B, Nogusa S, Ackerman E, Gardner E, Supplementation with Active Hexose Correlated Compound increases the innate immune response of young mice to primary influenza infection Nutr Immunol 136: 2868-2873, 2006.

Wang T, Active Hexose Correlated Compound (AHCC) enhances host resistance to West Nile encephalitis, 15th International Symposium of the AHCC Research Association, July 21 – 22, Sapporo, Japan, submitted for publication in the Japanese Journal of Nutrition.

Fujii H, Nishioka H, Wakame K, Sun BX, Nutritional food Active Hexose Correlated Compound (AHCC) enhances resistance against bird flu, Japanese J Comp Alt Med 1(4): 37-39 (2007).

Ye S, Ichimura K, Wakame K, Ohe M, Suppressive effects of active hexose correlated compound on the increased activity of hepatic and renal ornithine decarboxylase induced by oxidative stress, Life Sci 74(5): 693-602, 2003.

Ye S, Wakame K, Ichimura K, Kosuna K, Matsuzaki S, Amelioration of AHCC of endocrine disturbances induced by oxidative stress in the rat, Dokkyo School of Medicine, 11th International Symposium of the AHCC Research Association, 2003.

Srivatanakul P, Study on chemoprevention of Active Hexose Correlated Compound in high risk group for liver cancer development, 11th International Symposium of the AHCC Research Association, 2003.

Ishibashi H, Ikeda T, Tansho S, et al, Prophylactic efficacy of basidiomycetes preparation AHCC against lethal opportunistic infection in mice, J Pharmacol (Japan) 120(8): 715-719, 2000.

Abe S, Ishibashi H, Ikeda T, Tansho S, Yamaguchi H, AHCC in prevention of opportunistic infections, AHCC: Research and Commentary, 2009.

 


07.05.2024


Čítaj Viac:

 Video kanál
Videa o našich produktech
Video

Pro ty, kterým se nechce číst náš blog,
je tu sekce video

Pustit


Napište nám

Chcete se s námi podělit o zkušenosti s našimi produkty? Nebo pro nás máte zajímavé téma na náš blog?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem vyřízení Vašeho požadavku. Více info.

 


  

© CarnoMed 2017 · Developed by CodeShore