Čtveřice onemocnění, které vás potrápí i v létě

Grilování, koupaliště, výlety a dovolené

Chystáte se trávit léto podobně? Užijte si ho naplno, vždyť na příjemné zážitky budete vzpomínat celý zbytek roku. Mějte se však na pozoru před onemocněními, které si v létě pauzu nedávají.

Nezáleží na tom, zda se v horkém letním počasí vyžíváte nebo se raději skrýváte ve stínu a příjemném chládku. Toto roční období si chceme užít všichni, i když možná každý po svém. Nemusíme se zbytečně obávat nachlazení, chřipky, či jiných neduhů, které by letní radovánky překazily - to si možná říkáte i vy. Pravdou však je, že zatímco vy se chystáte na dovolenou a zasloužený odpočinek, o „nepřátelích" našeho zdraví to neplatí. Co všechno v létě hrozí a jak ho neproležet v posteli, vám prozradíme v následujících řádcích.

Chřipka a nachlazení

Ano, přesně tak, viry chřipky si po zimě nedávají žádnou pauzu a útočí na naši imunitu i nadále. Dobrou zprávou je, že počet případů je oproti chladným měsícům nižší. Také průběh tzv. letní chřipky je mnohem méně závažný a dá se snadněji zvládnout a rychleji vyléčit. Projevuje se zejména horečkou trvající přibližně tři dny, vyskytnout se může i mírný zánět hrdla, zvracení, bolest hlavy a svalů.

Prochladnout v létě také není těžké. Obzvlášť pokud vezmete v úvahu klimatizované prostory nejednou s teplotou i pod 20 °C, což je oproti průměru venku rozdíl i několik desítek stupňů. Pokud je náš organismus vystavován výrazným teplotním změnám, nestíhá se jim vždy rychle přizpůsobit. V důsledku toho si z nákupního centra odnesete kromě oblečení či potravin i rýmu, bolest hlavy nebo horečku.

Jak se chřipce a nachlazení v létě vyhnout?

Jelikož za ochranu organismu před viry odpovídá imunitní systém, myslete na jeho posilování během celého roku. Pomoc a podporu totiž potřebuje i v letních měsících, kdy nám hrozí jeho oslabení zejména ze střídání teplot, nedostatku spánku způsobeného vedry, změnami prostředí a zanedbáváním pitného režimu. Rovněž se vlivem tepla či alergií vysušují i ​​sliznice nosu a hrdla, které pak snadněji propouštějí viry dále do těla. Na posílení imunity proto potřebujete silného spojence i v létě.

Výživový doplněk s karnosinem Karnosin EXTRA je na to stvořený. Obsahuje totiž až šest účinných látek, které podporují obranyschopnost a chrání tělo před volnými radikály a oxidačním stresem. Navíc potlačují zánětlivé procesy v organismu.

Karnosin EXTRA najdete v našem e-shopu.

Zánět středního ucha

Zábava v bazénu nemusí vždy dopadnout dobře, zejména pokud se nepříjemnosti způsobené přítomnými bakteriemi ve vodě projeví později. Bolest a horečka patří mezi základní příznaky zánětu středního ucha. Na toto nepříjemné a nesmírně bolestivé onemocnění jsou náchylné zejména děti, které mají ve zvyku se ve vodě potápět a voda se jim dostane do ucha. Pokud ani po oklepávání nepřejde nepříjemný pocit, případně přerůstá do bolesti, určitě vyhledejte lékaře.

Průjmy a zažívací problémy

Horké letní počasí přeje bakteriím a virům, které průjmy způsobují. Přenášejí se „díky" nedostatečné hygieně či úpravě jídla. Obzvlášť opatrní byste proto měli být při konzumaci ovoce, zeleniny a masa v rekreačních resortech exotických zemí. Platí to i o vodě. Vždy se informujte o kvalitě vody v dané oblasti.

Úpal a úžeh

Nadměrné slunění může nejednou způsobit přehřátí organismu. Kromě spálenin na pokožce vyvolává i úpal. Ten se projevuje nevolností, zvracením, bolestmi hlavy či dokonce horečkou. Během nejintenzivnějšího slunečního záření se proto skryjte do stínu, dodržujte pitný režim a chraňte si hlavu šátkem či kloboukem.

 


25.06.2019


Čítaj Viac:

 Video kanál
Videa o našich produktech
Video

Pro ty, kterým se nechce číst náš blog,
je tu sekce video

Pustit


Napište nám

Chcete se s námi podělit o zkušenosti s našimi produkty? Nebo pro nás máte zajímavé téma na náš blog?

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem vyřízení Vašeho požadavku. Více info.

 


  

© CarnoMed 2017 · Developed by CodeShore