Sport
… nakopněte své svaly

Karnosin je důležitým svalovým pufrem (nárazníkem), který pomáhá zvyšovat pH a tím snižovat množství kyseliny mléčné ve svalech, díky čemuž umožňuje trénovat déle, intenzivněji a podávat vyšší výkon.

Každý sportovec, ve snaze vytěžit ze svého tréninku co nejvíce, sahá po doplňcích výživy, kterých je na trhu velké množství. Nezávisle na kvalitě těchto doplňků se vám nepodaří dosáhnout očekávaných výsledků, potřebujete nejprve zajistit základní pilíře optimálního fungování buněk, zejména mitochondrií, které jsou energetickými jednotkami buněk.

Ve sportu a budování svalové hmoty je karnosin účasten při detoxikačních procesech odstraňování škodlivých reaktivních aldehydů, které vznikají peroxidací lipidů v kosterních svalech při fyzicky vytrvalostních výkonech a volných radikálů, které vznikají oxidací a zpracováváním nadměrného množství doplňků výživy. Karnosin tak chrání svalstvo před poškozením, zvyšuje svalovou sílu a vytrvalost a významně urychluje procesy obnovy po náročných trénincích.

Od 20 do 70 roku života se svalová hmota organismu sníží o 20%, stejně se snižuje i svalová síla a vytrvalost, takže celkové snížení svalové efektivity je vyšší než 20% a blíží se k 40%. Koncentrace karnosinu a jeho antioxidační efekt v tomto období klesne přibližně na polovinu původních hodnot. Takže doplnění karnosinu vede ke zvýšení jeho koncentrace ve svalech a tím k obnovení a zvýšení síly, odolnosti, vytrvalosti a urychlení regenerace.

Ruský vědec Severin prokázal již v padesátých letech, že dodání karnosinu do tekutiny, kde byly inkubovány izolované vyčerpané svaly, způsobilo téměř okamžitou obnovu plné svalové energie.

Karnosin Extra je 100% přírodní, netoxický produkt, který neobsahuje žádné látky považované za doping. Doporučuje se dlouhodobě za účelem udržování vitality, regenerace, dobré fyzické i psychické pohody, či účelově na zvýšení výkonu v přípravě a během závodů.

info@carnomed.cz

+420 734 657 650

Koupit

 

  • neutralizace kyseliny mléčné ve svalech a tím oddálení nástupu únavy
  • zvýšení kontraktility, síly a vytrvalosti svalů
  • zvýšení síly a vytrvalosti srdečního svalu až o 30%
  • zrychlení odezvy svalů na podněty z mozku - rychlejší reakce a lepší koordinace pohybů
  • snižování oxidačního stresu vyvolaného zvýšenou fyzickou zátěží - urychlení procesu regenerace
  • podpora syntézy kolagenu - zvýšení pohyblivosti a pružnosti kloubního aparátu
  • odstraňování odpadních produktů metabolismu po náročných trénincích

 


  

© CarnoMed 2017 · Developed by CodeShore