Karnosin se v posledních letech stává základní látkou programu prodloužení života, která je schopna obnovit funkčnost buněk, čímž zpomaluje proces stárnutí a udržuje organismus v dobré psychické i fyzické kondici.
Stárnutí je specifický, nezvratný a neopakovatelný biologický proces. Projevuje se na úrovni biologické, psychické i sociální. Kvalitu stárnutí ovlivňuje do značné míry zdravotní stav. Věkem podmíněné změny ve stavu zdraví zasahují do všech systémů těla.
Jelikož karnosin zlepšuje průtok krve mnohými orgány, předpokládá se i jeho důležitá role při dostatečném zásobování svalu kyslíkem a jinými živinami. Díky lepšímu "vyživení" se snižuje nástup svalové slabosti, ztuhlosti a atrofie, zlepšuje se i nervový přenos (jelikož působí i jako neurotransmiter), což v konečném důsledku vede k oddálení chorobných změn, které doprovázejí svalové onemocnění.
Alzheimerova choroba je široce nejobávanější a nejčastější neurodegenerativní onemocnění. Vědci zjistili, že pacienti s touto nemocí mají nižší hladiny karnosinu v mozku a mozkomíšním moku, jako stejně staří dospělí. Důležitá úloha karnosinu při prevenci tohoto onemocnění spočívá v tom, že zabraňuje destruktivnímu účinku oxidovaných chemických látek, jako je například malondialdehydu (MDA), které způsobují smrt buněk v mozku a vyvolávají tak neurodegenerativní poruchy, jako je Alzheimerova a Parkinsonova choroba..
Alzheimerova choroba je výsledkem různých příčin, z nichž prakticky všechny mají nějakou souvislost s funkcí karnosinu v mozku.
Karnosin jednoduše zastavuje proces deformace bílkovin a napomáhá zpomalení procesu Alzheimerovy choroby a dalších typů demence, jakož i mírných poruch vnímání.
Odborníci se dnes shodují v tom, že Parkinsonovu chorobu způsobuje oxidační stres, vyvolaný volnými radikály, které útočí na mozek.
Karnosin je fyziologický a 100% přírodní superantioxidant, který chrání mozkové buňky před poškozením.
Newsletter
Odoberajte informácie o novinkách a akciách