Odborné studie a autorské články

Karnozín a profesionální sport

Intenzivní svalová práce vede k hromadění kyseliny mléčné (nadbytek H+ iontů) a dochází k výraznému zvýšení kyselosti ve svalech, což způsobuje svalovou únavu, snížení síly a vytrvalosti spolu s pomalou regenerací. Ruský vědec E. S. Severin v roce 1953 dokázal, že karnozín významně přispívá k fyzikálně-chemické rovnováze kyselosti (tlumením) v kosterních svalech a udržuje acidobazickou rovnováhu během intenzivní svalové práce. Karnozín představuje 30 % celkové tlumivé kapacity organismu.

Sulforafan likviduje rakovinné buňky

Sulforafan je bioaktivní látka přírodního původu, která se nachází v křížovitých zeleninách, jako jsou brokolice a kapusta. Jeho výskyt je spojen s řadou pozitivních účinků na lidské zdraví, včetně schopnosti indukovat apoptózu.

Karnosin omlazuje pokožku

Stárnoucí kožní buňky, keratinocyty a fibroblasty, se po změnách v proteinu začnou chovat abnormálně a nakonec se hromadí v lidské kůži. Produkují více enzymů podobných metaloproteináze, které poškozují proteiny v okolní extracelulární hmotě (matrice, ve které jsou buňky, lymfatické uzliny, cévy a další související kožní struktury).

Karnosin a poruchy autistického spektra (PAS)

Poruchy autistického spektra (PAS) jsou neurovývojové poruchy charakterizované obtížemi v sociální interakci, komunikačními problémy a tendencí zapojovat se do opakovaného chování.

Karnosin a diabetes

Diabetes Mellitus je onemocnění, při kterém je hladina glukózy nebo cukru v krvi příliš vysoká. Glukóza pochází z potravin, které jíme. Inzulín je hormon, který pomáhá glukóze dostat se do buněk, aby jim dodal energii.

Proč je naše tobolka Sulforafanu EXTRA s myrozinázou tak jedinečná?

Sulforafan je látka, která je přítomna v některých křížovitých zeleninách a prokázala se její potenciální role v boji proti rakovině. Myrozináza, enzym přítomný v těchto zeleninách, je důležitá pro tvorbu sulforafanu a může také mít vliv na jeho protinádorové účinky.

Jak chrání karnozín lidský mozek?

Karnozín je přírodní dipeptid, který se vyskytuje v různých tkáních a orgánech lidského těla, včetně mozku. I když výzkum v oblasti účinků karnozínu na lidský mozek stále probíhá, některé studie naznačují určité potenciální přínosy.

Už víme, jak zpomalit stárnutí

Revoluční přípravek Karnozín hroutí všechny mýty o stárnutí organismu a nemocech, které pokročilé období života provázejí. 100% přírodní superantioxidant totiž dokazuje světu, že obnova plné funkčnosti buněk a prodlužování jejich životnosti už není jen prací pro lektvary mládí v pohádkách, ale běžnou realitou.

Vícesložkový karnozín – co byste měli vědět jako laik?

Vícesložkový karnosin je látkou, která se stává stále populárnější v oblasti doplňků stravy a zdraví. Jeho příznivé účinky na tělo a potenciální vliv na různé aspekty zdraví jsou předmětem zájmu mnoha lidí. V tomto článku se podíváme na základní informace o vícesložkovém karnosinu a jeho potenciálních přínosech pro zdraví.

PREVENCE JE STÁLE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

Onkoprevence (prevence rakoviny) je důležitým krokem v boji proti rakovině a zahrnuje různé způsoby, jak minimalizovat riziko vzniku této nemoci. Přestože nelze zaručit úplnou prevenci, ale dodržováním zdravého životního stylu a různých preventivních opatření můžete výrazně snížit pravděpodobnost vzniku některých typů rakoviny.

CO JE GLUKORAFANIN A MYROZINÁZA?

Co jsou bioaktivní sloučeniny glukorafanin a myrozináza? A jak souvisí se sulforafanem, superpotravinovou molekulou, o které si všichni povídají?

Nutraceutika a jejich význam v prevenci onkologických onemocnění

Prevence rakoviny je důležitým aspektem v boji proti této závažné nemoci. Nutraceutika (kam řadíme i Sulforafan EXTRA) jsou látky s výživovou funkcí a farmakologickým účinkem. Jelikož dokážou ovlivňovat fyziologické procesy v těle, hrají důležitou roli při podpoře zdraví a v prevenci rakoviny.

Karnosinem proti demenci a skleróze - Rozhovor s doc. Kubíkovou

Jak budovat odolnost mozku i nervové soustavy a o tom, jak může karnozín bojovat proti neurodegenerativním diagnózám, si budeme v dnešním Teleránu povídat se specialistkou a odbornou konzultantkou spol. CarnoMed, chirurgičkou a onkologičkou doc. MUDr. Eliškou Kubíkovou, PhD., MPH.

Sulforafan přináší šanci v onkoprevenci! - doc. MUDr. Eliška Kubíková, PhD., MPH

Vědecké studie a výzkumy naznačují, že sulforafan má různé antikarcinogenní vlastnosti. Má schopnost indukovat detoxikaci a eliminaci karcinogenních látek z organismu, čímž pomáhá chránit buňky před poškozením DNA a vznikem nádorů. Sulforafan také může působit jako účinný antioxidant a protizánětlivé činidlo, což přispívá ke snížení oxidačního stresu a zánětlivých procesů, které jsou spojeny s rakovinou.

Sulforafan – jaké má účinky na naše zdraví?

Sulforafan je přírodní sloučenina, která se vyskytuje v mnoha druzích košťálové zeleniny, jako je brokolice, zelí, květák a kapusta. Sulforafan je spojen s docela velkými přínosy pro zdraví, jako je protirakovinné vlastnosti, zlepšení zdraví srdce a zlepšení trávení.

Karnozín EXTRA a roztroušená skleróza

CarnoMed je první společnost na světě, která analyzovala podávání Karnozínu EXTRA pacientům se sklerózou multiplex (roztroušená skleróza) a prokázala jeho přínosy v roce 2020.

Jaký je rozdíl mezi čistým L-karnozínem a Karnozínem EXTRA?

Nevýhodou čistého L-karnozínu je, že funguje jen v podmínkach „in vitro“. To znamená, že funguje jen v laboratoři, když se přidává přímo do buněk. Potrava při příjmu do našeho těla nejde přímo do buněk, ale prochází metabolismem a dochází k poklesu množství nebo ztrátě karnosinu.

Proč užívat nutraceutikum Sulforafan EXTRA dlouhodobě?

Je fakt, že v moderním světě se nemůžeme vyhnout stálému účinku toxických látek. Vzhledem k jejich značnému potenciálu poškozovat naše zdraví je důležité, abychom podnikli kroky ke zmírnění jejich nežádoucího vlivu, a to konzumací protizánětlivé stravy bohaté na živiny, pravidelným cvičením, dostatkem spánku....

Příběh se šťastným koncem...

Rádi bychom se s vámi podělili o příběh, který jsme četli s dobrým pocitem a který nám dodal hodně optimismu a zároveň naděje. Také nám ale pomohl uvědomit si, že naše zdraví je to nejdůležitější, co máme, a musíme o něj náležitě pečovat.

Problémy s pamětí a koncentrací po propuknutí nemoci COVID-19

Podle nového výzkumu University of Cambridge má sedm z deseti dlouhodobě nemocných pacientů s onemocněním COVID-19 problémy s koncentrací a pamětí i několik měsíců po propuknutí nemoci, přičemž mnozí mají horší výsledky v kognitivních testech než jejich vrstevníci.

Karnosin přináší radost ze života

Jaké jsou účinky karnosinu? a jeho významu pro náš organismus nám poskytl doc. MUDr. Igo Kajaba, PhD., odborný konzultant a garant společnosti CarnoMed, s.r.o.

Karnosin, všestranný ochránce zdraví

Zdraví člověka by mělo být na prvním místě. Snažíme se udržovat si jej a chránit sebe a své blízké, jak to jen nejlépe jde. Vhodná životospráva, kvalitní strava a pohyb jsou počátkem úspěchu. Existuje ještě něco, co nám pomůže zlepšit výsledky našeho snažení? A co když nás překvapí onemocnění nebo jiná nepohoda? Vyzkoušejme odborníky doporučovaný výživový doplněk s názvem Karnosin EXTRA.

Sulforafan, nejúčinnější aktivátor Nrf2 v boji s COVID-19

Velká mezinárodní skupina vědců (Dánsko, Velká Británie, Španělsko, USA, Kanada, Čína) analyzovala veřejně dostupné vzorky plic napadené virem covid-19, a porovnávali je se vzorky zdravých plic. Na základě tohoto výzkumu zjistili, že u pacientů s covid-19 je potlačena aktivita Nrf2 - gen/proteinu.

Autistické spektrum: nová naděje pro lidi s poruchami autismu

Dobrá zpráva pro rodiče, kteří se snaží pomoci svým dětem s autismem dosáhnout lepší kvality života přírodní cestou. Silná protirakovinná látka, která se přirozeně vyskytuje v brokolici a květáku, by mohla významně přispět ke zlepšení výsledků v oblasti zdraví autistických mužů a chlapců.

Boj s depresí: nová zbraň

Uplynulý rok nám přinesl řadu změn a výzev. Pandemie ovlivnila i psychické zdraví lidí. Světová zdravotnická organizace varuje, že deprese se stane druhou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti ve světě.

V čem spočívá síla fytoterapeutik

Už pravěký člověk si všiml, že rostliny mohou sloužit nejen na obživu, ale že dokážou i léčit nebo být prospěšné nějakým jiným způsobem. Proto i vývoj botaniky šel už od pradávna ruku v ruce s vývojem medicíny.

Kozí kolostrum - malý zázrak přírody

Biologické zlato, jak je také nazýváno, je nesmírně cenná ekologická surovina obsahující mnoho účinných látek příznivě působících na lidský organismus. Mimo jiné obsahuje také růstové faktory, které jsou v dostatečném množství považovány za látky mládí.

Čím více karnosinu, tím méně vrásek

Na základě vědeckých studii bylo prokázáno, že karnosin zpomaluje proces zkracování telomer, a proto má vzácnou schopnost omlazovat staré buňky a měnit je na plně funkční a zdravé.

Karnosin jako součást stravy a jeho vliv na stárnutí, kortizol a depresi

Podle nejnovějších výzkumů dokáže karnosin nejen zpomalit různé fyziologické procesy v organismu související s buněčnou senescencí (stárnutím), ale je schopen také zpomalit mnoho škodlivých biochemických procesů, o nichž se předpokládá, že jsou spojeny s tvorbou starého fenotypu.

Reishi - nejúčinnější léčivá houba

Známá také jako "zázračná houba", "šťastná bylinka" nebo "rostlina s duchovní silou". Symbolizuje současně bohatství, dobré zdraví, dlouhověkost a dokonce i nesmrtelnost.

Karnosin a deprese

Kombinovaná léčba L-karnosin při velké depresivní poruše. Randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie

Karnosin a COVID-19

V časopise International Journal of Environmental Research and Public Health (citační index 2,8) vědci z Austrálie, Indie a USA publikovali studii o účincích L-karnosinu při onemocnění COVID-19.

Průlomový objev v prevenci onkologických onemocnění!

Jedinečné nutraceutikum - sulforafan - významná molekula s příznivým přínosem pro zdraví člověka. Je vědecky dokázáno, že pravidelným užíváním přípravku Sulforafan EXTRA si vybudujete protirakovinovou ochranu, posílíte imunitu a zvýšíte kvalitu svého zdraví.

Chronický stres a jeho příznaky

Příznaky chronického stresu známe všichni: pocení, bušení srdce, dušnost či sevřený žaludek. Většinou se objeví ve složitých životních situacích, např. při ztrátě blízkého člověka nebo v ohrožení života. Kromě toho se však denně setkáváme i s tzv. postupným stresem. Příznaky bývají mírnější, často však přetrvají dlouhodobě, čímž výrazně ovlivňují naše zdraví.

ADHD v dospělosti

ADHD, porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou, se nejvýrazněji projevuje v dětství, ale přenáší se i do dospělosti. Přestože se o onemocnění mluví stále více, jsou o něm rozšířené různé mýty, polopravdy, a dokonce lži. Často se zaměňuje například s autismem.

Překyselený organismus: proč se mu vyhnout?

Věděli jste, že podle lékařských zjištění může za vznik většiny onemocnění? Překyselený organismus se totiž projevuje více než jen „bezvýznamným" pálením žáhy. Narušená rovnováha kyselin a zásad způsobuje záněty, které mohou vést až ke vzniku rakoviny!

Které podzimní plodiny pomohou imunitě? II. část

Ačkoliv podzim má své kouzlo, proměnlivost počasí a teplot může dát naší imunitě pořádně zabrat. Pokud jste i vy s odchodem léta zpozorovali ve svém okolí jaksi více kýchání či kašle, víte, o čem je řeč. Naštěstí své imunitě umíme pomoci i vitamíny z typických podzimních plodin.

Které podzimní plodiny pomohou imunitě? I. část

Užijte si pestrost podzimu v přírodě i na talíři! Kromě toho, že si zaručeně pochutnáte, dodáte tělu mnoho vitamínů a živin. Ty posílí váš imunitní systém a pomohou mu čelit proměnlivému počasí a možným onemocněním.

Meditace proti stresu

Dlouhodobý stres může vést ke ztrátě schopnosti uvolnit se ve chvílích pohody a odpočinku. Dostáváme se tak do začarovaného kruhu permanentního vypětí, které je však třeba okamžitě řešit!

Co vede k úspěchu při hubnutí?

Zaručených rad a doporučení, třeba jak a kdy jíst, kolik cvičit či jaké zázračné elixíry při hubnutí užívat, zaznělo už nespočet. Mnohem méně se však hovoří o tom, že tento proces se netýká pouze fyzické, ale i psychické stránky.

Ve formě i po padesátce: Jak nepřijít o svaly?

Vypadat zdravě a fit se dá i po padesátce! Alfou a omegou by však měl být správně nastavený životní styl, který prospívá nejen tělu, ale i mysli. Pokud vás přibývající roky od změny neodradily a chcete začít zdravě jíst a více se hýbat, dejte si pozor na svaly. Zejména ženám totiž přirozeně ubývají. Dodržujte našich pět rad, ať se ve fitku zbavíte pouze nechtěného tuku.

Jak se dobře vyspat: tipy a triky

Problémy so spánkom sú oveľa bežnejšie, ako si možno myslíte. Únava, malátnosť, nedostatok energie či dokonca podráždenosť sú jasným signálom, že s vašim spánkom nie je niečo v poriadku. Na vine pritom nemusí byť jeho nedostatok, ale napríklad aj nedostatočná kvalita. Ako sa teda konečne poriadne vyspať?

Jak si na dovolené skutečně odpočinout?

Vytoužený odpočinek a odstup od každodenního shonu. Tak si většina z nás představuje dobře strávenou dovolenou. Bohužel tato představa nejednou zůstává jen v naší mysli a zasloužený relax se nekoná. Po dnech strávených na pláži či výlety se tak k pracovním povinnostem vracíme ve stejném rozpoložení, jak jsme od nich odcházeli.

Pitný režim v praxi

Pitný režim je velmi důležitý. Bolest hlavy, tmavá moč, únava a celkový pokles energie patří mezi prvotní příznaky zanedbaného či nesprávného pitného režimu. Pokud je na sobě pozorujete i vy, mějte se na pozoru.

Zelenina pro růst svalové hmoty

Zelenina pomáhá růstu svalové hmoty. Zdá se vám to nepravděpodobné? Pokud si chceme budovat svalovou hmotu, jsme zvyklí spíše sahat po mase, které je plné proteinů. Čas od času se však vyplatí naložit si plný talíř zeleniny. Tyto druhy zeleniny vám totiž k pevnějšímu tělu a silnějším svalům dozajista pomohou.

Dovolená: postrach pro imunitu?

Exotické země, příjemná mořská voda a chutné jídlo už čekají na první rekreanty! Na letní odpočinek se těšíme často i celý rok.

Čtveřice onemocnění, které vás potrápí i v létě

Grilovačky, kúpaliská, výlety a dovolenky – chystáte sa tráviť leto podobne? Užite si ho naplno, veď na príjemné zážitky budete spomínať celý zvyšok roka. Majte sa však na pozore pred ochoreniami, ktoré si v lete pauzu nedávajú.

Krásné a zdravé opálení od A po Z

Ako na krásnu bronzovú pokožku? Pri snahe ju získať si však neraz skôr ublížime, ako pomôžeme. Svoje o tom vie určite každý, koho aspoň raz v živote spálilo. Svrbenie, pálenie či dokonca nepekné pľuzgieriky sa liečia aj niekoľko dní; o následnom šúpaní pokožky nehovoriac. Prečítajte si náš článok a vyhnite sa tak všetkým chybám, aby ste po výdatnom slnení vyzerali presne podľa svojich predstáv!

UV záření - pomáhá i škodí

UV záření lidskému organismu pomáhá, ale i škodí. Léto se nezadržitelně blíží, a to i navzdory studenému květnu. I vy se nemůžete dočkat pravého letního počasí plného slunce? Přece jen nás dobíjí energií - má na naši mysl i tělo nepopíratelně pozitivní účinky. Ale všeho moc škodí.

Rýma nemá svou sezónu

Nebo má? Rýma je virové onemocnění, které nikoho nepotěší. Co na rýmu pomáhá? Je pravdou, že mnohem častěji nás potrápí v přechodných ročních obdobích, kdy se počasí mění doslova ze dne na den. Letošní studený květen a očekávané náhle oteplení je však pro toto otravné onemocnění „živnou půdou". Nenechte se proto překvapit, pokud potrápí i vás.

Mýty a fakta o metabolismu

Jak zrychlit metabolismus? Blížící se plavková sezóna je totiž jakýmsi pomyslným strašákem. Nervózně se ohlížíme v zrcadle a vynášíme (ne zrovna pozitivní) rozsudky nad vlastní postavou. Možná jste si i vy řekli, že ty přebytečná kila vám „dopřeje" váš metabolismus. V mysli se nám tak nějak prakticky spojuje s výrazy dieta, cvičení, hubnutí. Málokdo však umíí rozeznat, jakým tvrzením o metabolismu lze věřit. V následujících řádcích se proto podíváme na nejrozšířenější mýty.

Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak může být pro člověka velmi nebezpečný, v některých případech dokonce až smrtelný.

Pylové alergie - jejich sezóna je tady - jak se bránit?

Teplejší dny a krásné slunečné počasí zpříjemní náladu každému z nás. Nebo ne? S příchodem jara začínají kvést nejen roztomilé květiny a stromy, ale i trávy a plevele. Právě jejich pyl je častým spouštěčem nepříjemných pylových alergií, které ztrpčují život stále většímu počtu lidí. Jak se před spouštěči alergií chránit a minimalizovat jejich nepříjemné projevy?

Co je dobré na vaše klouby?

Panuje názor, že bolí jen starší lidi. Není to však pravda. Právě pohybový aparát nám dá nejdříve pocítit, zda se o své zdraví a kondici staráme správně. Proč tedy bolest postihuje i rekreační sportovce?

Předčasné stárnutí a jeho 4 příznaky

Předčasné stárnutí má své příznaky. O stárnutí se hovoří jako o „jediné spravedlnosti", protože je dopřána každému z nás bez rozdílu. Dříve či později se budeme muset vyrovnat s přibývajícími šedinami, vráskami či naopak s ubývající energií, pohyblivostí nebo dokonce pamětí. I když jde o nevratný proces, neprobíhá vždy u každého stejně rychle. Jak zjistit, zda nestárnete předčasně?

Pročištění těla od toxinů pomocí top potravin

Pročištění těla od toxinů je možné i přijímáním různých potravin. Probuďte metabolismus a nastartujte se na letní sezónu! Do horkých dnů nám zbývá už jen chvíle, proto je vhodné nepromeškat ani jediný den. Pokud zbavíte tělo nebezpečných toxinů, projeví se to pozitivně nejen na vaší váze, ale také na zdraví pleti, vlasů a celkové vitalitě. Nemusíte se hned pouštět do drastických detoxikačních kúr. Stačí si jen dopřát ty správné potraviny.

Znáte zlaté pravidlo zdravého života?

Šťastný a spokojený život, pevné zdraví - To si přejeme nejen sami pro sebe, ale i pro svou rodinu a blízké. Recept na spokojenost sice neznáme, protože tu si každý z nás představuje jinak. V následujících řádcích se s vámi podělíme o devět základních pravidel zdravého života.

7 příznaků, že nehubnete správně

Dali jste se na boj s přebytečnými kily? Plavková sezóna je pro mnohé z nás dostatečnou motivaci začít řešit nedostatky své postavy. Pokud již vidíte první výsledky, těšíme se z vašeho úspěchu. Změna jídelníčku a pravidelný pohyb jsou jeho základem. Je však dobré vědět, jak na to. Zpozorovali jste na sobě některý z těchto příznaků? Pak si můžete více uškodit než pomoci.

Křečové žíly - co je na ně dobré?

Křečové žíly mohou způsobovat velké problémy. V začátku působí celkem neškodně. Jen těžko si totiž dokážeme představit, že by ty drobné modré žilky na nohách mohly být předzvěstí vážného onemocnění. Ale křečové žíly k takovým diagnózám patří. Hrozí i vám?

Jaro je na sport ideální

Vzpomínáte si ještě na své novoroční předsevzetí? Všechny lze shrnout do jednoho univerzálního přání: „změnit svůj život k lepšímu". Pokud se vám ve svých snahách jaksi stále nedaří, nezoufejte. Začněte právě teď a udělejte něco pro své zdraví. Jaro je totiž ideálním obdobím dát se na pravidelné sportování, které si díky němu určitě zamilujete.

Jak mít krásné vlasy? Nakrmte je!

Po krásných vlasech touží ženy i muži... Chceme, aby byly lesklé, hebké a husté. Na to je však zapotřebí zejména jejich stoprocentní zdraví. Získat jej lze z kvalitní stravy složené z vhodných potravin. Které to jsou? Tato pětka patří k těm nej.

Jarní únava a její příznaky - jak s ní bojovat?

Jarní únava je typická po zimním období. Teplejší slunečné počasí a delší dny pomalu probouzejí přírodu i nás. Příslib časného léta dokáže pozitivně nastavit naše myšlení. Jsme tak mnohem otevřenější novým výzvám a změnám. Naše mysl funguje na plné obrátky, s tělem to však může být jinak. Jaro se spojuje také s typickou únavou.

Hyperaktivita a ADHD není totéž

Hyperaktivita a ADHD není totéž. Neposednost, despekt k autoritám či vzdor u dětí se v minulosti připisoval špatné výchově. Děti tak nejednou končily v zařízeních, kde mělo dojít k jejich nápravě. V mnoha případech však trpěli psychickými poruchami, které jsou dnes známé pod pojmy hyperaktivita a syndrom ADHD. I když tyto diagnózy spolu úzce souvisí, nejsou zcela stejné.

Šest pravidel pro rychlý metabolismus

Snažíte se zhubnout, ale váš metabolismus jaksi ne a ne nastartovat? Za jeho zpomalením může být několik příčin. Proto přinášíme šest pravidel, jak mít rychlý metabolismus.

Když ateroskleróza a ucpané cévy zabíjejí

Ateroskleróza a ucpané cévy způsobují těžké zdravotní problémy. Zdravotní stav je i odrazem naší životosprávy. To, že se tučná a mastná jídla neprojevila na váze, zákonitě neznamená, že tělu neškodí. Velmi často se přebytek tuků v těle podepíše na zdraví kardiovaskulárního systému. Následkem toho vznikají onemocnění, které sice nebolí, ale jejich prvním a zároveň i posledním příznakem může být infarkt či mrtvice končící smrtí.

Jak se vypořádat s agresivitou u dětí?

Věděli jste, že agresivní chování nebylo cizí ani našim nejstarším předkům? A zachovalo se v každém z nás až dodnes, avšak vždy v jiné míře. Její výšku ovlivňuje například konkrétní situace, odolnost vůči negativním vlivům i celkový stav společnosti. Pokud však máte pocit, že agresivního chování je kolem nás víc než dost, nemýlíte se. Navíc se stále častěji objevuje i u malých dětí.

Lidský mozek: 5 faktů o kterých jste nevěděli

Lidský mozek skrývá mnoho tajemství. Jeho fascinující schopnosti, způsob fungování či nepoznaná „zákoutí" se snaží probádat nesčetné výzkumy už celé roky. I díky tomu se ve společnosti tradují některé mýty, které jsou určitě většině z nás známé. Už jste však o těchto skutečnostech slyšeli?

Silné srdce: jak tento stav dosáhnout?

Jak mít silné srdce? Pracuje celý život a nikdy si neodpočine. „Perpetum mobile" lidského těla však vyžaduje správnou péči, aby zůstalo zdravé a silné. Jeho činnost je nenahraditelná, proto už i nejmenší problémy spojené se srdcem či cévní soustavou mohou mít výrazně negativní dopad nejen na celkové zdraví a kondici, ale i kvalitu života.

Bolest svalů a jak ji eliminovat

Jak eliminovat bolest svalů? Za bolestí svalů se může skrývat nejen sport, ale dokonce i vaše profese! Příčinu hledejte například v přetěžování jednotlivých svalových partií, ovšem ozve se i po úrazu nebo přehnaném tréninku. Podobné problémy se týkají velké skupiny lidí, které bolest omezuje v pohybu a ztrpčuje jim život. Jak si pomoci?

Imunitní systém: 8 zabijáků

8 zabijáků imunitního systému. Osvědčené tipy a triky na účinné posílení imunity jsou důvěrně známé. Ať už jde o recepty na vitamínové bomby, návody na efektivní otužování nebo různé kúry pro silnější odolnost vůči virům a infekcím. Pokud však praktikujete některou z níže uvedených věcí, mohou všechny vaše snahy vyjít vniveč!

Stárnutí pleti: 7 účinných tipů, jak ho zpomalit

Jak zpomalit stárnutí pleti? Údajně se první příznaky stárnutí ukazují už kolem 25. roku života. Vše ovšem závisí zejména na životním stylu, který preferujeme. První vrásky, pigmentové skvrny či otoky pod očima se však dostaví dříve či později. Jak tedy zpomalit stárnutí pleti? To se dozvíte z následujících řádků.

Co je L-karnosin a proč je Karnosin EXTRA tak extra

Lidé se nás často ptají, jak se rozhodnout, když je na trhu dostupných několik produktů s obsahem karnosinu. Toto krátké video vám ukáže, v čem je Karnosin EXTRA jedinečný a v čem jsou výhody jeho užívání.

Vysoký tlak: znáte jeho rizika?

Vysoký krevní tlak trápí stále více lidí dokonce už i v mladším věku. Lékaři varují, že mnozí z nás o tomto svém problému ani nevědí! Často nás totiž do ambulance přivede až mnohem větší problém nebo bolest. Pravidelné preventivní prohlídky pomáhají odhalit vysoký krevní tlak již v počátku jeho vzniku, a díky tomu jej lze i začít řešit co nejdříve. Jaké jsou zdravotní poruchy, které vám vysoký krevní tlak může způsobit?

Jaký vliv má psychohygiena na zdraví?

Fyzická a emocionálna vyčerpanosť, premenlivé nálady, znížený apetít alebo naopak časté prejedanie sa – to sú bežné obrazy dnešného života. Ak sa k tomu pridá stres a nervozita, zdravotné problémy sa objavia veľmi rýchlo. Oddychovať po fyzickej stránke je potrebné, avšak nedostatočné. Dôležitou súčasťou zachovania a udržania pevného zdravia je každodenná psychohygiena.

Sarkopenie: důvod, proč senioři ztrácejí sílu

Sarkopenie představuje důvod, proč senioři ztrácejí sílu. Ve starším věku tělo viditelně chřadne, pokožka ztrácí poslední zbytky elasticity, zhoršuje se pohyblivost a viditelně ubývají i svaly. Seniorům se tak vytrácí síla a jsou stále více odkázáni na pomoc druhých.

Zregenerujte se po náročném tréninku!

Sport a zdravý životní styl se dostává do popředí zejména v současnosti. Nejen mladí lidé hledají sportovní aktivity, které je naplňují fyzicky i duševně. Motivace bývá různá. Pro dosažení požadovaného cíle je však důležité neustále překonávat nové výzvy a zvyšovat náročnost. Jak se však zregenerovat po náročném tréninku?

Jak snížit cholesterol?

Ke zdravému životu ho bezpochyby potřebujeme. Avšak při jeho zvýšených hodnotách lékaři varovně zvedají prst. Co všechno byste měli o cholesterolu vědět?

Karnosin versus karnitin

L-karnosin a L-karnitin, jak se obvykle tyto látky označují, mají mnoho společného. Obě se přirozeně vyskytují v lidském těle, kde jsou velmi cenné a užitečné. Sportovci je užívají ve formě výživových doplňků.

Patero pro silnější imunitu

Bojíte se podzimního počasí? Výrazné ochlazení a stále častější sychravé dny jsou výzvou pro obranyschopnost každého z nás. Jak tedy posílit imunitu? Kromě karnosinu EXTRA vyzkoušejte i našich 5 tipů!

Zdraví dětí: ohrožuje je kolektiv?

Škola je už přede dveřmi. Povinnosti přibydou nejen na straně dětí, ale i jejich rodičů. Kolektiv sice představuje pro vaše ratolesti kopec zábavy, pro imunitu je však hrozbou! Karnosin EXTRA je silným spojencem na její posílení.

3 účinné látky v boji proti stárnutí

Stárnutí postihuje každého z nás bez výjimky. Naštěstí existují látky, které vám ho pomohou zpomalit. Seznamte se s třemi nejznámějšími, které jsou v boji s věkem nepostradatelnými spojenci.

Přírodní doplněk stravy může zabránit vzniku chronických onemocnění

Přírodní doplněk stravy může zabránit chronickým onemocněním. U dobrovolníků se ve snaze předcházet moderním onemocněním, a to včetně cukrovky, testuje přirozený doplněk výživy karnosin. Pokud bude testování úspěšné, léčba pomocí tohoto doplňku může být levným a bezpečným způsobem, jak předcházet onemocněním spojeným se životním stylem.

Karnosin extra - multifunkční ochrana buněk

Přepis článku z Neuro magazínu o benefitech Karnosinu extra. Širokospektrální obrana vůči stárnutí, stabilizace hladiny cukru v krvi, zlepšení koncentrace, logického myšlení a paměti, významně pozitivní efekt u autistických onemocnění či protirakovinné vlastnosti.

5 klíčových součástí vhodně vybavené lékárničky na dovolenou

I když je období dovolených v plném proudu, mnozí z nás na tu svou teprve čekají. Máte už sbaleno? Doklady, plavky, letní šaty, krém na opalování, ... lékárničku? Každý zná výbavu té v autě. Víte však, jaké léky a léčiva byste si měli s sebou určitě vzít na dovolenou? Přinášíme vám seznam pěti klíčových oblastí, na které je užitečné myslet při plánování dovolené.

Koenzym Q10 prospívá nejen pokožce

Látku koenzym Q10 zná snad každá žena. Nejrůznější kosmetické výrobky se často pyšní tím, že se v nich nachází. Co je však koenzym Q10? Jaké má na tělo účinky? Je opravdu tak důležitý? Odkud ho můžeme získat? Pokud neznáte odpovědi, rádi vám je prozradíme v následujících řádcích.

Čtyřlístek zdravého padesátníka

Hromadící se zdravotní potíže nemusí být běžnou součástí života lidí ve středním věku. Při správné péči o organismus můžete naplno fungovat i po padesátce. Proto pokud jste předtím zdravý životní styl neřešili, nyní je nejvyšší čas. Jen tak se zpomalí opotřebovávání organismu a upraví se zdraví i kondice. Chcete vědět, co byste měli změnit?

 



Video kanál
Videa o našich produktech
Video

Pro ty, kterým se nechce číst náš blog,
je tu sekce video

Pustit

 

Chcete sa niečo opýtať?

Telefonicky:

0914 336 337

E-mailom:

info@carnomed.sk

alebo pomocou nasledujúceho formulára:

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem vyřízení Vašeho požadavku. Více info.

 

 


  

© CarnoMed 2017 · Developed by CodeShore